Сонячні панелі типу — glas-glas переваги і недоліки.

На відміну від традиційних сонячних батарей (технологія Glass-Foil), які ефективно працюють не більше чверті століття, після чого їх енерговіддача починає швидко знижуватися через вигорання фотоелемента, панелі Glass-Glas, як показали результати авторитетного тестування, навіть через п’ятдесят років експлуатації здатні зберігати продуктивність на рівні не нижче дев’яноста чотирьох відсотків. Іншими словами, через півстоліття їх енерговіддача знизиться всього-на-всього на шість відсотків. Чудовий результат, про який виробники стандартних фотоелектричних модулів не можуть навіть і мріяти.

Сонячні батареї glass-glass мають зворотну сторону зі скла, а не обклеєні матовою плівкою ПВХ. За рахунок цього, сонячна панель стає не глуха, а напівпрозора, що дозволяє її застосовувати як покрівельний елемент в альтанках, навісах, зимових садах. Сонячні батареї типу glass-glass особливо підходять для комерційних проектів і виробляються у великих кількостях. Фахівці вбачають їх призначення у застосуванні перш за все, як продукту для малих і середніх дахових сонячних електростанцій в якості ніші для них.

Вони розглядають сонячні батареї типу glass-glass як рішення для надійних силових сонячних електростанцій навіть в найважчих умовах. В Азії такі батареї вже використовуються в багатьох комерційних проектах, щоб протистояти тропічному клімату. Заміна зворотного шару сонячної батареї на друге скло має багато переваг, серед яких зниження ризику старіння і зниження швидкості деградації.

Пропонуємо дуже великий вибір сонячних батарей, моно і полі, від виробників із списку Тайр-1, з безкоштовною доставкою на сайті https://prel.prom.ua

Панелі з даною технологією мають цілу низку переваг:

— Більший термін служби. Зниження потужності в середньому 0,5% на рік, у той час як у стандартних модулів — 0,7% на рік. Як відомо, захисна плівка з заднього боку у звичайних модулів з часом «старіє», з’являються мікротріщини і вона починає пропускати вологу. Ця волога всередині сонячної панелі призводить до корозії контактів, що з’єднують сонячні елементи в модулі, а також до корозії контактної сітки на самому сонячному елементі, що призводить, в кінцевому підсумку, до виходу сонячної панелі з ладу.

Результат пошуку зображень за запитом "сонячні батареї glas glas"

— Скло зі зворотного боку не старіє, тому такі модулі прослужать більше 25 років без істотного погіршення якості і продуктивності. Саме тому майже всі виробники модулів з подвійним склом заявляють гарантію на 80% потужності сонячної панелі протягом 30 років (для звичайних модулів із захисною плівкою — 20 років)

— Більший термін служби і менше зниження потужності сонячної панелі дозволяє з glass-glass сонячними модулями генерувати на 25% більше енергії за весь термін служби. Це означає, що вартість електроенергії буде приблизно на 25% нижче, що забезпечує кращий повернення інвестицій

— Скло на задній стороні є прозорим, тому менше нагрівається. Менше нагрівання веде до більшої продуктивності в реальних умовах експлуатації. Таким чином, модулі з 2 стеклами швидше окупаються, враховуючи що зараз їх ціна приблизно така ж, як у стандартних сонячних модулів з рамою. Безрамні модулі до кінця 2017 навіть стали дешевшими сонячних модулів з рамою.

— 2 жорстких скляних захисних шари краще захищають сонячний елемент від механічних пошкоджень під час транспортування і монтажу. Тому ймовірність появи мікротріщин сонячних елементів до моменту запуску в експлуатацію сонячної батареї у glass-glass сонячних модулів практично дорівнює нулю.

— glass-glass модулі краще працюють в суворих умовах навколишнього середовища — не тільки в пустелях з піщаними бурями, а й в більш типових для України умовах зі снігом і вологою.

— Напруга в ланцюжку сонячних панелей може бути до 1500 В (у звичайних модулів — до 1000 В), що може знизити кінцеву вартість сонячної електростанції при виборі вищого робочої напруги сонячної батареї (за рахунок вартості дроти, мережевого інвертора і т.п.)

— Безрамні сонячні модулі не потрібно заземлювати, тому не потрібно тягнути на дах або до сонячній батареї дріт заземлення. Це також знижує загальну вартість системи сонячного електропостачання.

— Батареї є PID-free, тобто в них відсутня деградація, яка може бути викликана різницею потенціалів.

— Мають часткову прозорість. Їх можливо використовувати як напівпрозорі дахи — для автостоянок, альтанок, навісів, часткового скління теплиць і т.п.

— Клас пожежестійкості сонячних модулів з подвійним склом вище в порівнянні зі звичайними модулями.

— Безрамні модулі легше звільняються від снігу, тому що сніг не затримується нижньою частиною рами. Їх також легше мити, у рамних модулів зазвичай при митті бруд накопичується на нижній частині рами.

— Встановлювати сонячні модулі без рами легше, можна використовувати стандартні затискачі для тонкоплівкових модулів

Недоліком на даний час поки є тільки вага сонячних модулів glass-glass. Але це не перешкоджає їх застосуванню. У міру насичення ринку такими модулями все більше буде видно їх на сонячних електростанціях навколо.