Стабілізатори напруги гібридного типу — принцип роботи, переваги і недоліки

Гібридний стабілізатор напруги був вироблений в 2012 році. Це такий електромеханічний пристрій в якому є два перетворювача релейного виду. Базовою складовою є електромеханічний пристрій. Релейні компоненти починають свою дію тільки тоді, коли електромеханічний пристрій вже не здатний видати 220 В.

Така ситуація стається коли вхідна напруга дуже мала чи дуже висока. Електромеханічний пристрій діє в діапазоні від 144 до 256 вольт. А релейний прилад включається в роботу, коли величина знижується менш ніж 144 вольт, або підвищується більше 256 вольт. Найбільший діапазон дорівнює від 105 до 280 В. Тобто принцип функціонування гібридного стабілізатора має таку схему:

— Вхідна напруга заміряється вольтметром.

— у разі коли напруга в діапазоні від 145 вольт до 250 вольт — працює механічна частина механізму. Використовуючи автотрансформатор та сервопривод, діє струмопровідний вугільний ролик, який встає в необхідне положення на обмотці так, аби вихідна напруга була близькою до 220 вольт, підбирається відповідний коефіцієнт трансформації.

— коли напруга падає нижче 145 вольт чи піднімається більш за 250 вольт, перемикається реле, яке моментально підключає відповідну отпайку від обмотки автотрансформатора з великим коефіцієнтом трансформації так, щоб вихідна напруга було наближена до стандартних 220 вольт.

Вся інформація про стабілізатори напруги, ціни, тех. характеристики, наявність, встанорвлення і доставку дивіться на сайті стаб.укрРезультат пошуку зображень за запитом "Гібридний стабілізатор напруги"

Головною перевагою гібридних моделей стало поєднання в приладі відразу двох видів роботи:

— Електромеханічні деталі мають плавність настройки напруги і підвищену точність характеристик.

— Релейні ж елементи, включені в цей агрегат, діють як звичайні електромеханічні прилади при вхідному харчуванні від 144 до 256 вольт, і плавно переходить в умови роботи релейного приладу при зменшенні, або збільшенні напруги.

Крім цього плюсами гібридних стабілізаторів є:

— Невеликі габаритні розміри.

— Найменший рівень шумових показників.

— Довгий термін використання.

— Широкий інтервал робочого температурного режиму.

— Стійкість до дії зовнішніх перешкод.

— Значна стійкість до короткочасних надмірних навантажень.

— Підвищена точність напруги на виході з допустимими похибками не вище 3%.

Поєднання технологій в гібридному стабілізаторі дозволило істотно збільшити діапазон стабілізації, іноді, при значних коливаннях та стрибках напруги, цей прилад буває незамінний.

Але на жаль, гібридний стабілізатор, який поєднує в собі релейний і електромеханічну моделі, так само отримав від своїх попередників всі їх мінуси.

Так, при роботі в електромеханічному режимі, при високій точності, стабілізація відбувається повільно, а при вступі в роботу релейного частини, точність значно падає, хоча і збільшується швидкість перемикання режимів.

Гібридні пристрої підходять для постійного постачання електричної енергії споживачам електрики в квартирах, заміських будинках, офісах або торгових центрах.

Гібридний стабілізатори напруги Елекс Гібрид 9-1/40 — на сьогодні одні з перспективніших приладів в своєму класі. Такими їх робить сучасна високотехнологічна начинка, яка поєднує в собі переваги двох ключових типів стабілізаторів. Саме це видає ті унікальні технічні характеристики і створює найкращі умови для експлуатації приватної електромережі

Як висновок слід зазначити, що якщо у житловому приміщенні бувають періодичні скачки напруги, гібридний стабілізатор стане кращим варіантом.